Rusňákova investiční skupina DRFG se v regionu prosazuje s citem

Od svého vzniku se investiční skupina DRFG Davida Rusňáka snaží neustále pomáhat v různých oblastech. Nenabízí jen fondy a dluhopisy. Podporuje celou řadu sociálních, kulturních a sportovních projektů. Proto vznikla Nadace DRFG, která pomáhá i vlastními kompetencemi. Výkonným ředitelem Nadace DRFG je David Macek. Skupina DRFG projevuje velký cit vůči regionu. Parta lokálních patriotů vede často diskuze, sdílí informace a klade si za cíl rozvíjet a pomáhat lidem. Investiční skupina pomáhá v regionu v celé řadě oblastí. Díky nadaci může dělat podporu systematicky.

Stávající činnost Nadace DRFG

Nadace je ustavena hodně univerzálně a má volné ruce v tom, koho a jak může podporovat. Od počátku podporuje i festival Meeting Brno, významně ovlivňuje veřejnou atmosféru ve městě i na celé Moravě. Diskuze a recenze na tuto akci jsou velmi příznivé. Funguje i projekt na podporu finanční gramotnosti mládeže z neúplných rodin a dětských domovů. Nadace nabízí mnohem více než jen finance. Trendem v nadačních činnostech je pomoc vlastními kompetencemi. Nadace má nezištně přinášet radost a současně je mezinárodně ukotvena i v European Venture Philanthropy Association sdružující prestižní nadace velkých společností. Sem patří německé finanční domy, automobilky i lichtenštejnská knížecí banka. Vedle institucionálního ukotvení vstupuje prostřednictvím Nadace DRFG do tohoto prostředí i italská podnikatelská asociace Compagnia delle opere. Investiční slupina DRFG nejsou jen dluhopisy a fondy, ale i pomoc lidem.

Firemní filantropie skupiny DRFG

Zaměstnanci DRFG spontánně přispívají na konto nadace, a protože příklady táhnou, mnoho lidí se přidává. Na festival Meeting Brno byl dán velký obnos přímo lidmi pracujícími pro investiční skupinu DRFG. Jejich krédo zní: Všechno začíná setkáním. A v rámci setkávání se dějí velké věci. Festival Meeting Brno je inspirován italským festivalem přátelství mezi národy Meeting Rimini. Náplní této kulturní akce je hledání a budování mostů se středoevropskými sousedy a hosty. Podařilo se poskládat úžasný organizační tým a díky účasti na programu Meetingu Rimini po boku tuniského nositele Nobelovy ceny míru 2015 a významných osobností, se Nadaci DRFG daří. Mezinárodní časopis Tracce zařadil festival Meeting Brno, komunitu Taize a ženevské centrum excelence CERN k příkladům naděje pro Evropu v krizi.

Publikováno: 14. 08. 2018

Kategorie: Lifestyle

Autor: Ivana Křivánková