Auto z bazaru? Zkuste radši dovoz aut z Německa!

Málokdo si kupuje zcela nová vozidla. Pokud ano, často je nucen omezit se na levnější značky. Navíc koupě nového auta ani není příliš rozumná. Na hodnotě výrazně ztrácí již ve chvíli, kdy s ním vyjedete z prodejny. Ojeté vozy přitom mohou posloužit stejně dobře, pokud nepodlehnete nepoctivému prodejci. O přetáčení tachometrů a jiných lživých praktikách spojených s prodejem ojetých aut se v Česku mluví často. Jsme v tomto, bohužel, dost unikátní. Když se podíváte třeba do sousedního Německa, budete zírat, jak férové prostředí tam při prodeji ojetin panuje. A to je přesně důvod, proč byste místo nákupu v českém autobazaru měli vyzkoušet dovoz aut z Německa.

Nechte si poradit

Samozřejmě se můžete sami pustit do hledání na německých webech s ojetými auty, mnozí Češi to tak dělávají. Oblíbený je třeba dovoz aut z mobile.de. Pokud ale nejste dostatečně jazykově vybaveni nebo se prostě jen nechcete napálit, nechte si poradit. Na dovoz aut ze zahraničí, převážně z Německa, se u nás specializují kluci z týmu Dovez to dál. Máte dvě varianty. Buď je kontaktujete se svou představou a oni vám najdou vhodný vůz, nebo jim přímo sdělíte, jaké auto jste si na německém autobazaru vybrali, a oni jej proklepnou. V každém případě si ušetříte spoustu starostí a nebudete si muset pro vůz jet do Německa.

Novější vozy z Německa

Naši západní sousedé často prodávají zánovní vozidla, a to navíc od kvalitních značek. Koupě takových aut se určitě vyplatí. Nicméně pozor na to, u starších a levnějších ojetin se dovoz aut ze zahraničí spíše nevyplatí. Proto si nechte poradit. A na kolik vás taková profesionální asistence při dovozu auta přijde? Provize se liší podle hodnoty vozu, dále platíte náklady na dopravu. V součtu jde o pár desítek tisíc korun. Pro všechny zájemce je navíc možné zprostředkovat výhodný leasing. Přečtěte si více na DovezToDal.cz.

Publikováno: 27. 06. 2019

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková