6 suprových triků, díky kterým budete tisknout levně

Možná jste se svou tiskárnou spokojeni, ale co kdyby vám někdo nabídl, že vám pomůže výrazně snížit celkové náklady za tisk? Podle toho, jak často a v jakém množství tisknete, se můžete jednat o tisíce korun za rok, ale taky za měsíc. Následující metody zaručeně fungují!

1. Používejte ekonomický mód

Moderní tiskárny umožňují tisk v tzv. ekonomickém módu. Jednotlivý výrobci tuto funkci nazývají různě, ale princip je vždy stejný. Pokud vaše zařízení takovou featurkou disponuje, neváhejte ji používat.

2. Nakupujte neznačkové náplně

Zdaleka největší částky ztrácíme za barvy. Nabízí se však možnost, jak získat náplně do tiskárny HP či pro jinou značku výrazně levněji – poohlédněte se po tonerech z druhovýroby. Alternativní neboli neznačkové náplně mohou být stejně kvalitní, a přitom levnější i o více než polovinu.

3. Tiskněte, dokud to půjde

Systém vám sice zobrazuje hlášku o docházející barvě, ale vy se jí nesmíte nechat zviklat k výměně. Bez ohledu na to, zda používáte značkové, nebo levné tonery OKI či jinou značku, tiskněte až do chvíle, kdy bude na dokumentech patrné, že barvy skutečně není nazbyt.

4. Nezapomeňte tiskárnu čistit

Majitelé inkoustovek by měli čas od času investovat do čisticích cartridgí, které zajistí, aby tisková hlava fungovala, jak má.

5. Tiskněte jen to, co potřebujete

Když se zamyslíte nad tím, co všechno tisknete, možná dojdete k závěru, že polovinu dokumentů upotřebíte jen v elektronické podobě. Vždy si proto rozmyslete, zda má smysl dokument tisknout, nebo ne. Ušetříte majlant.

6. Používejte úsporné písmo

Možná jste to doposud netušili, ale velké úspory lze dosáhnout i pouhou změnou písma. Úsporné fonty jako Century Gothic apod. spotřebují mnohem méně inkoustu či prášku. Stejně tak si rozmyslete, zda v dokumentu potřebujete grafické prvky – právě ty jsou největšími žrouty barvy.

Publikováno: 27. 02. 2023 / Aktualizováno: 23. 08. 2019

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková