5 suprových tipů, jak zabavit dítě nejen v době karantény

Karanténa sice skončila, ale většina školáků zůstává doma. Pro mnoho českých rodičů je to docela šok. Zvykli si, že jejich ratolesti tráví většinu času mimo domácnost, a tak si příliš nelámali hlavu se sestavováním denního programu. V posledních měsících se ovšem denní rytmus rodin obrátil vzhůru nohama a obě generace spolu musí trávit podstatně více času. A jak už to tak bývá, dítka u ničeho příliš dlouho nevydrží a rodiče nemají nervy ze železa. Je to i váš případ a nemáte ponětí, jak nejmladší členy společné domácnosti zabavit? Nebojte, možností je víc než dost.

1. Přečtěte jim pohádku

Není nad dobrou knížku – napínavý příběh plný kouzelných bytostí zaručeně uklidní každého neposedu. Namítáte, že vaše děti k literatuře netíhnou? Pravděpodobně jste jim nedali do rukou správné čtivo. Co třeba klasika v podobě Harryho Pottera?

2. Dovolte jim elektroniku

Ne na celý den a rozhodně ně jakoukoliv hru, která jim padne do oka. Jakožto rodiče máte povinnost dohlížet na jejich mravní východu a zodpovídáte za to, co na mobilu, tabletu či herní konzoli dělají. Každopádně – když už výdobytky techniky existují, proč je nevyužívat?

3. Zpívejte si s nimi

Že neumíte zpívat a nemáte hudební sluch? To přece vůbec nevadí. I tak si s dětmi zpívejte oblíbené písničky a podporujte v nich rozvoj hudebního nadání. Možná v nich zažehnete jiskru budoucí superstar a přinejmenším jim ukážete, jak může být zpěv zábavný.

4. Postavte jim hřiště

Jak děti motivovat, aby trávily více času na čerstvém vzduchu? Jednoduchá rada zní: pořiďte jim na zahradu dětské hřiště. Veškeré herní prvky, jako jsou domečky pro děti, skluzavky či prolézačky, seženete u českého výrobce na skluzavky.cz. Jsou bezpečné, velmi kvalitní a prckové se jich jen tak nenabaží.

5. Hrajte s nimi deskové hry

Vsadíme se, že jich máte plnou skříň. Vytáhněte Monopoly či klasiku v podobě Člověče, nezlob se a zahrajte si společně se svými ratolestmi napínavou hru, při které se královsky pobavíte a strávíte více času společně.

Publikováno: 06. 06. 2020

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková