Jak na výlety v době covidové?

V dnešní těžké době, kdy jsou omezení a zákazy na prvním místě se zdá, že nemáme moc na výběr co se týče výletů. Ale opak je pravdou. Je jen potřeba trochu se zamyslet. Popřemýšlet nad krásou naší blízké přírody, kterou jsme doposud brali jako samozřejmost. Určitě najdete v blízkém okolí nějakou památku nebo místo, kam jste se chtěli vždycky podívat, ale z nějakých prazvláštních důvodů to nikdy nevyšlo. No a teď bychom to mohli napravit.

Zábava pro děti

Dětské zábavní parky, zoologické zahrady a další oblíbené atrakce jsou sice momentálně uzavřeny, ale to by určitě nemělo znamenat, že musíte děti držet celé týdny mezi čtyřmi stěnami. S trochou kreativity můžete zkusit naplánovat třeba hru honba za pokladem v blízkém parku nebo lese, nebo se porozhlédnout, zda v okolí nemáte třeba naučnou stezku. Stačí dětem sbalit svačinku do zdravého dětského batůžku a můžete vyrazit.

Příroda

Krásný čerstvý vzduch, to je to, co nás láká. Zelená, kvetoucí příroda, na které je znát, že se jaro probouzí. Takový pohled se nám naskytne například z hor, které také nejsou daleko. Každý má jistě ve svém okolí nějakou takovou možnost. Na co tedy čekáme? Hned o víkendu si nabalíme potřebné věci do zdravého batohu a se svou drahou polovičkou můžeme vyrazit.

Home office

Jste už dlouho pracovně doma a máte potřebu se jít někam aktivně odreagovat? Proč ne? Můžete se domluvit i s kolegyněmi z práce a běžte třeba na túru do blízkých lesů. Nadýchat se lepšího vzduchu, než je ve městě můžete, aniž byste museli jen na hory. Využijte toho, že klíšťata nejsou ještě zcela aktivní a vyrazte. S sebou si zabalte batoh pro dívky, dobrou svačinku a pití a odpočiňte si v našich lesích.

Ne vždy musíme za výletem tak daleko, jak si myslíme. Nynější situace nás aspoň donutí prozkoumat i naše okolí.

Publikováno: 18. 03. 2021

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Křivánková