4 rady pro výběr LED osvětlení

Při výběru vhodného LED osvětlení je potřeba vzít v úvahu některé faktory. Pokud si nevíte rady a neznáte všechny možnosti tohoto úsporného způsobu svícení, bude se vám hodit následující článek se čtyřmi tipy pro výběr té správné varianty.

Dostatečný výkon

Při výběru LED osvětlení se nemusíte bát zvolit větší výkon a lepší svítivost. Díky moderní LED technologii totiž nedochází ke zbytečné produkci tepla a provoz takového světla potřebuje poměrně málo energie. Tím pádem jde o skvělou variantu pro osvětlení větších ploch, hal, průmyslových budov a zároveň také o světla do rodinného domu či bytu.

Pro veřejné osvětlení

Díky svému efektivnímu provozu je možné LED svítidla využít i pro veřejné osvětlení. Oblíbené jsou LED reflektory i přímo určené lampy pro venkovní použití. Jejich výhodou je hlavně ekonomický provoz a především vysoká svítivost na jasně dané místo. Jde o vhodnou volbu i pro osvětlení prostor okolo firmy, areálu a podobně, stačí pouze vybrat konkrétní variantu z nabídky osvětlení.

Výkonné LED panely

Pro plošné osvětlení výrobní haly či jiných prostor bývají dobrou volbou výkonné LED panely. Skvěle se hodí do stropu vytvořeného z podhledů, kde budou přirozeně zakomponované a vytvoří zde praktický funkční celek. Jde o oblíbenou volbu například do kanceláří, ordinací nebo například do dílny, kde je také potřeba dostatečné osvětlení. Panely mohou svítit celou plochou, nebo pouze v rámci proužků. Konkrétní výběr hodně záleží na místě použití a očekávaném estetickém výsledku.

Stropní a zápustná svítidla

Pro jemnější osvícení kanceláře či pokoje se hodí běžná stropní LED svítidla. Ta mohou být v zavěšené podobě, či ve formě bodů elegantně ukrytých v podhledech. Zápustná svítidla tak nejsou téměř vidět a nepůsobí jako rušivý prvek. Na druhou stranu však mohou nabídnout velmi dobrý výkon.

Publikováno: 27. 03. 2021

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková