Víkend v okolí Berounky a Karlštejna aneb procházka českou historií

Aktivní odpočinek v obklopení přírodou? Ale jistě, takový scénář si na volné víkendy přeje mnoho lidí, kteří neradi zůstávají doma a raději poznávají nové kraje. Proč se ale jednou nepodívat do regionu, který formoval českou státnost a odkazuje na mnoho zajímavých věcí z národní historie? Romantika ve dvou nebo rodinný výlet, variant se nabízí opravdu dost.

Kolem Berounky je nádherná zeleň, kterou lemují také různé cyklostezky. Návštěva Karlštejna je také zážitkem, který si užijete i se svými blízkými. A kromě toho, poblíž jedné z nejznámějších českých řek se nabízí i řada atraktivních výletů. Stačí už tedy jen jediné, objednat si i pěkné počasí!

Připraveno je téměř padesát lůžek

A jaká kapacita na vás čeká, z kolika variant si tady lze vybírat? Hotel Mlýn Karlštejn má k dispozici jednadvacítku pokojů, což znamená celkovou nabídku 49 lůžek. Připraveny jsou dvou a třílůžkové pokoje, takže na své si přijdou nejen mladé páry s láskou k cestování po rodném kraji, tak i rodiny s dítětem.

Pokud bude pršet, nemusíte se nudit. Výlet se sice neuskuteční, ale zázemí hotelu přináší zajímavé vyžití. Připraveno je relaxační centrum, ostrov s grilem a prostorným party stanem, ale také restaurace, které dominuje romantické prostředí a originální krb.


Karlštejn nabídne jedinečnou romantiku

Jde o hrad, který je otevřený dvanáct měsíců v roce, zavítat sem proto můžete i mimo obvyklou turistickou sezonu. Výhodou pak je, že nepotkáte davy lidí a budete si moci tuto středověkou nádheru užít v klidnějším prostředí.

Zavítat můžete i do blízkého zooparku, který se zalíbí hlavně dětem a nabízí se také mnoho dalších přírodních krás. Lom Amerika, Hlásná Třebáň nebo Bubovický potok jsou pro návštěvníky regionu u řeky Berounky skutečným lákadlem.

Publikováno: 29. 03. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Křivánková