Top 4 lyžařská střediska ve Francouzských Alpách

Kam jinam na suprovou lyžovačku než do Alp? Pokud chcete zažít nejlepší zimní dovolenou na mnohem vyšší úrovni, než jak jste byli zvyklí na českých horách, vydejte se do některé z následujících oblastí. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší francouzské lokality. Z lyžování Francie si domů přivezete spoustu jedinečných zážitků.

Les Sybelles

Lyžařská oblast Les Sybelles, to je více než 310 km sjezdovek, přes 70 vleků a kontrast moderních budov s klasickými staveními ve venkovském savojském stylu. Kromě lyžování si zde užijete také vycházky po bezprostředním okolí – výhledy na alpské scenérie jsou ikonické. Za pozornost stojí také zdejší pamětihodnosti, vyhlášené restaurace a wellness. Jeden z pěti největších francouzských lyžařských areálů má zkrátka vše, na co si vzpomenete.

Val Thorens

V souvislosti s Val Thorens se dočtete o několika „nej“. Jedná se o nejrozsáhlejší lyžařskou oblast na světě a současně nejvýše položené evropské středisko. Narazíte zde na sjezdovky vhodné pro naprosté začátečníky u velmi náročné lyžaře. K nejznámějším atrakcím patří kabinová lanovka na Cime de Caron. Zastaví se až ve výšce 3195 m n. m. a vejde se do ní 150 lidí. I ve Val Thorens si samozřejmě užijete i jinak než na lyžích – zdejší restaurace, bary, diskotéky a sportoviště stojí za to!

Alpe d Huez

Proč byste si měli pro svou letošní dovolenou vybrat právě Alpe d Huez v Savojských Alpách? Třeba proto, že je zde každoročně průměrně 300 prosluněných dnů. Ideální počasí jde ruku v ruce s příhodnými podmínkami pro lyžování a snowboarding. A navíc se zde nachází 16 km dlouhá Saremma, což je nejdelší černá sjezdovka v Evropě.

La Plagne

Vyhledávaná lyžařská lokalita La Plagne leží jihovýchodním směrem od známého města Alberville, kde se v roce 1992 konaly zimní olympijské hry. Zřejmě vás proto nepřekvapí, že zdejší prostředí nabízí skvělé podmínky pro náročné lyžaře. Na druhou stranu si však pohodovou dovolenou užijí i rodiny s dětmi a každý, kdo si rád vyzkouší něco nového – třeba jízdu na bobové a sáňkařské dráze, která zde zůstala po olympijských hrách.

Publikováno: 26. 11. 2018

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Křivánková