Sklápěcí postele šetří místo a zvětšují náš obytný prostor

Odborníci už varují, že vzhledem k rostoucí ceně nemovitostí si máme zvykat na menší byty. Cena za metr čtvereční plochy bytu v Praze již dosáhla 126 381 Kč. A vysoká je i v dalších městech. Velkometrážní byty jsou dnes pro mnoho lidí nedosažitelné a hitem jsou garsonky i byty do velikosti 2+kk. Místem musíme šetřit a k tomu nám musí napomáhat i nábytek. Obrovský prostor umí ušetřit sklápěcí postele. I když prospíme třetinu života a spánek je důležitý pro náš život a zdraví, přesto mnohým z nás připadá ložnice jako nevyužitý prostor. Obvykle v ní trávíme čas pouze v noci. Určitě oceníme, že se dobře vyspíme. Ale jinak je to 10 až 20 m2 prostoru, který bychom dovedli využít rozhodně smysluplněji než jej zaplnit jednou obří postelí. Jenomže co s tím?

Řešení existuje – jsou jím sklápěcí postele

Zapomeňte na nepohodlné a nepraktické roztahovací pohovky a rozkládací sedací soupravy. HM nábytek.cz prodává plnohodnotné sklápěcí postele, které v interiéru zabírají minimum místa. Díky tomu může ložnice během dne sloužit k mnoha dalším účelům. Ke cvičení, ke hře dětí, ke kreativnímu tvoření či jako domácí pracovna. V extra malých bytech typu garsonka či 1+kk jde doslova o spásu. I do toho nejmenšího prostoru teď totiž lze dostat prostornou postel, která když se zrovna nepoužívá, čeká hezky složená na zdi. Sklápěcí postele se prodávají jako horizontální i vertikální. Díky tomu snadněji nalezneme vhodný prostor na zdi, kam sklápěcí postel umístit. Vertikální sklápěcí postele mají na výšku přes dva metry. Existují i verze s postranními poličkami, které suplují noční stolky. Horizontální sklápěcí postele se zas hodí i do prostor s nižším stropem, ale potřebujete pro ně delší kus volné zdi, zhruba kolem 220 cm.

Praktické a designové

Sklápěcí postele vypadají velice moderně a vybrat si lze z různých barev a dekorů. Nechybí oblíbená bílá a dnes módní šedá. Postele mohou mít šířku 90 cm jako jednolůžko, ale i 120 cm, 140 cm nebo třeba 160 cm. Postele se sklápějí spolu s ložním prádlem, takže nepotřebujete další prostory. Obvykle mají též různou formou zaimplementován vnitřní policový prostor.

Publikováno: 03. 05. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Křivánková