Kde zaparkovat na letišti?

Spousta lidí, kteří na služební cestu či dovolenou odlétají z pražského letiště Václava Havla, řeší problém, jak se na něj vůbec dopravit. Možnosti jsou v podstatě čtyři. Soused nebo známý, MHD, taxi a vlastní automobil. Ideální samozřejmě je, když vás někdo na letiště může odvézt a pak pro vás i přijet. Příbuzný, soused, kamarád či známý. Pokud takovou dobrou duši ve svém bezprostředním okolí nemáte, nebo se vám nechce nikoho obtěžovat, můžete využít MHD.

MHD, hotel nebo taxi?

Pokud jste z Prahy a odlétáte v nějakou rozumnou hodinu (ne v 5 hodin ráno), můžete využít MHD. Není to sice moc pohodlné, obzvláště, táhnete-li za sebou několik kufrů, ale určitě to je nejlevnější. Další možnost je přenocovat v některém z letištních hotelů (znám i lidi, kteří nocovali přímo na letišti), nebo se na letiště nechat dovézt taxíkem. To v mnoha případech cenově vychází stejně.

Parkujte u letiště

Pak tu ale ještě je jedno řešení - dojet na letiště vlastním automobilem a zaparkovat přímo v jeho areálu. Bohužel za poměrně drahý peníz, protože sazby parkování na letišti bývají dost vysoké. Neklesejte ale na mysli, je tu totiž ještě jedno řešení. Mnohem levněji váš vyjde parkoviště u letiště Václava Havla.

Nejlevnější parkování u letiště

Nejlepší sazby parkování u letiště jednoznačně nabízí Top parking ve Středoklukách u Prahy, tedy jen pár kilometrů od samotného letiště. 4 dny parkování vás tu vyjdou na 700 Kč, týden je pouze o 100 Kč dražší. Co se ceny týče, tak je tedy bezkonkurenční.

Včetně transferu na i z letiště

Že se o svůj vůz budete bát? Nemusíte. Areál je osvětlený a hlídaný bezpečnostním kamerovým systémem. Ptáte se, jak se z parkoviště dostanete na letiště. Budete na něj odvezeni v minibusu. Transfer na letiště i z něj k vašemu automobilu je zahrnut v ceně parkovného. Více informací najdete na odkazu parkování letiště Praha. Zde si parkovací místo budete moci rovnou zarezervovat a zaplatit. Praktické, že?

Publikováno: 28. 11. 2022

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Křivánková