Nevíte si rady s výběrem kabelky? Nechte si poradit!

Kabelky jsou skvělé. Prodává se jich tolik, že si každá žena může vytvořit originální nezopakovatelnou sbírku. Velké nadšenkyně jich mají hodně a pohotově je přizpůsobují svým outfitům. Jiné ženy mají kabelky dvě nebo tři, lišící se především velikostí. Minimalistky zvládnou fungovat s jedinou. Všechny ženy se ale určitě shodnou na tom, že kabelka musí být pevná a kvalitní, praktická a zároveň na parádu.

Různorodé materiály

Kabelky se vyrábějí z mnoha materiálů. Především z kůže, eko kůže, plátna nebo třeba vinylu. Nejodolnější jsou kožené kabelky. Některým ženám se ovšem může příčit jejich původ, veganky a milovnice zvířat se jim vyhýbají. Alternativou je umělá kůže, která ovšem nemusí být tak kvalitní jako přírodní varianta. Vyplatí se investovat do eko kůže, která je sice dražší, avšak má dlouhou životnost a vypadá jako pravá. Látkové kabelky jsou vhodné především na letní období. Dokonale doplní letní šaty i sukně a na rozdíl od vlhkých podzimních a zimních měsíců jim v pěkném počasí nehrozí ušpinění či poničení.

Luxusně vyhlížející kabelka Tous Kaos Cuadrados, model KC-223, z voděodolného plátna a hovězí kůže.

Velikost podle potřeby

Nejmenší kabelky, psaníčka, se nosí obvykle na plesy či podobné kulturní akce, kde potřebujete jen peníze a kapesníčky, případně rtěnku nebo nějakou podobnou drobnost. Na běžné městské pochůzky využijete malé kabelky, které mívají nosnost přibližně 0,5-1 kg. Do těch bez problému dáte peněženku, telefon, diář a třeba i malou svačinu. Do práce i na drobné nákupy se nejlépe chodí s velkou kabelkou. Jejich nosnost často přesahuje i 3 kg, na těžkou váhu si ovšem dávejte velký pozor. Zdraví máte jen jedno, neničte si záda nerovnoměrným zatěžováním. Nemáte-li jinou možnost, alespoň pravidelně střídejte ramena. Lepší variantou je poohlédnout se po městském batohu. Jestli si při slově batoh představíte typicky sportovní turistický, jste na omylu. Existuje spousta stylových variant určených k běžnému nošení. Nejelegantnější kousky si klidně můžete vzít i k šatům.

Kabelka podle postavy

Možná se to zdá neuvěřitelné, ale i kabelky dokáží opticky měnit postavu. Proto je volte v souladu se svou figurou tak, aby vám lichotily. Drobným nízkým ženám sluší spíše malé kabelky. Štíhlé vysoké postavě svědčí kabelky podlouhlého tvaru, tzn. ty, které měří na šířku více než na výšku. Opačný poměr stran by vás ještě více prodlužoval. Ženám s postavou typu „jablko“ prospějí crossbody kabelky s úzkým popruhem. Pro postavu typu „hruška“ jsou tyto kabelky naopak zcela nežádoucí. Vhodné jsou kabelky do ruky nebo tašky s krátkým popruhem.

Různé styly

Díky různým stylům kabelek si svou vyvolenou najdou opravdu všechny ženy. Jedné sedne extravagantní kousek, jiné sportovní tašky. Většina žen ovšem nedá dopustit na kabelky klasické. Značka TOUS to dobře ví, a tak na svém e-shopu nabízí spoustu elegantních kabelek. Podívejte se na její nabídku a zhodnoťte sami.

Publikováno: 05. 10. 2019 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Móda

Autor: Ivana Křivánková