Najděte si hotel v Ostravě a užijte si dovolenou v Česku

Nikdo neví, jaká bude situace v létě. Pokud si tedy chcete naplánovat dovolenou už nyní, je lepší se zaměřit na české destinace. Na tom ale není nic špatného, protože i za humny máme krásná místa k objevování. Ne každý stojí o chození po horách. Jestli i vy zkoumáte radši architekturu, průmyslové památky a pohybujete se prostě raději v civilizaci než v horách, doporučujeme najít si hotel v Ostravě a objevit toto východočeské město.

Nejen pro milovníky technických památek

Ostrava je historicky spjata s hornictvím, proto byste si při její návštěvě neměli nechat ujít Dolní oblast Vítkovic. Tento areál průmyslových staveb tvoří důl Hlubina, vysoké pece a koksovna Vítkovických železáren. Nemějte ale strach, že by šlo pouze o technickou památku. V plynojemu tady vybudovali kulturní centrum Gong, kde se konají výstavy, kongresy, společenské a vzdělávací akce. Zažít atmosféru hornictví vám pomůže i hotel Ostrava s názvem Jan Maria. Je totiž postaven v objektu bývalé šachty Jan Maria, nachází se nedaleko centra v klidném prostředí Slezské Ostravy. jeho součástí je i vířivka Ostrava a vyhlášená restaurace Ostrava.

Dovolená jako dělaná pro rodiče s dětmi

V Ostravě si užijete romantiku ve dvou, v tom případě doporučujeme zaměřit se na romantické pobytové balíčky, ale také rodinu s dětmi. Děti potěší ostravská zoologická zahrada, Stezka technických atraktivit Moravskoslezského kraje a pravděpodobně i Slezskoostravský hrad. Z dalších krásných míst si určitě nenechte ujít Haldu Emu, která nabízí perfektní výhled na město. Za výlet stojí zámek Raduň, hrad Hukvaldy a zámek Frynštát v Karviné. Daleko to není ani do Beskyd na Stezku Valaška a naučnou stezku Radegast, kdyby vám přece jenom chyběla ta příroda. Východní část ČR rozhodně stojí za vidění. Využijte letošní prázdniny ke zkoumání toho, co máte přímo pod nosem.

Publikováno: 19. 04. 2021

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Křivánková