Lavazza je víc než jen káva. Je to také podpora chudých regionů světa

Celosvětová produkce kávy je opravdu velký byznys, ve kterém často ti, kteří kávu produkují, nedostávají odměnu adekvátní své námaze. Některé zodpovědné značky kávy se tuto situaci snaží změnit. A právě mezi tyto značky patří i Lavazza, která se vždy snažila, aby její podnikání přesahovalo rámec kávy.

Pomoc pro pěstitele od Lavazzy

Společnost Lavazza je známa svým zapojením do projektů na pomoc místním komunitám v Africe, Střední a Jižní Americe a Asii. Snaží se zlepšit místní ekonomiku, život v komunitě a ochranu životního prostředí, ale i život malých producentů kávy. Děje se tak prostřednictvím speciálních programů, které se zaměřují na produkci kvalitní kávy za odpovídajících podmínek. Společnost Lavazza si zakládá na kvalitě. Spolupráce s farmáři se mnohonásobně vrací v podobě kvalitních kávových zrn, která jen těžko hledají konkurenci. Ruku v ruce s tím jde také investice do nejmodernějších pražíren a výrobních zařízení. Výsledkem je společnost, která nejen nabízí dobrou kávu, ale také dělá něco dobrého pro svět. Díky tomu je Lavazza skutečně jedinečnou a výjimečnou značkou.

A jen tak mimochodem…Lavazza je opravdu skvělá káva

Má jedinečnou chuť a vůni, kterou si zamilujete na první ochutnání. Na odkaz zakladatele značky Lugiho Lavazzy už navazuje čtvrtá generace. A značka je stále v rodinných rukou. To zaručuje, že filozofie společnosti je stále založena na lásce ke kávě a oddanosti kvalitě. Každé zrnko je zpracováno s vášní a upraženo jedinečným způsobem, který se předává z generace na generaci. Vzniká tak káva, které se prostě nedá odolat. Pokud tedy hledáte lahodnou a kvalitní kávu, Lavazza je tou správnou volbou. Uvařit si z ní můžete silné espresso, lahodné cappuccino anebo třeba českou specialitu kávu s vaječným koňakem.

Dokonalá chuť a vyvážené aroma

Pro dosažení dokonalé chuti se káva Lavazza vyrábí ze směsi šesti různých zrn Arabiky ze Střední a Jižní Ameriky. Tato kombinace dodává kávě charakteristické aroma s jemně sladkými tóny ovoce a květin. Léty prověřený způsob zpracování a pražení, který Lavazza používá, také zajišťuje, že si káva zachovává intenzivní chuťové vlastnosti a jedinečnou chuť. Lavazza je káva, která se přímo dokonale hodí pro kávovary a espressovače. Ty ostatně značka sama vyrábí. Pokud tedy toužíte po dokonalosti, dopřejte si kávu i kávovar této značky.

Publikováno: 02. 07. 2022

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková