Kam v zimě za luxusním lyžováním? 4 top lyžařská střediska ve Francii

Patříte k milovníkům sjezdového lyžování? Pak už zřejmě netrpělivě kontrolujete výstroj a přemýšlíte, kam během letošní sezóny vyrazíte na dovolenou. Zůstanete věrní tuzemským sjezdovkám, nebo se vydáte do zahraničí? Česká lyžařská střediska jsou na slušné úrovni, ale v Alpách jsou zážitky mnohem intenzivnější - nehledě na úroveň služeb a možnosti volnočasového využití. Jenomže Alpy jsou široký pojem - dejte proto letos šanci lyžování ve Francii, nebudete litovat! Představíme vám čtyři nejlépe hodnocená střediska, ve kterých si radovánky na zasněžených svazích užijete na milion procent.

Proč zrovna Francie?

Lyžování ve Francii není pro Čechy úplně běžné, častěji jezdíme do Rakouska nebo Itálie. Což je škoda, protože francouzské Alpy rozhodně stojí za to. Dokonale upravené sjezdovky, příjemná turistická centra a v neposlední řadě úžasné výhledy do okolí. A na hotelu vyhlášená francouzská kuchyně a ještě lepší francouzské víno… Co víc byste si mohli přát?

1. Tignes

Středisko Tignes najdete v srdci nádherných Savojských Alp. Lyžovat se zde dá po celý rok, a to díky ledovci Grande Motte. Sjezdovky si užijí všichni lyžaři i snowboardisti. Po náročném dni je možná relaxace ve sportovním a wellness centru Le Lagon.

2. Serre Chevelier

Serre Chevelier je oblast ve Vysokých Alpách nedaleko hranic s Itálií. Do oblastí spadá 13 horských vesniček a nacházejí se zde čtyři luxusní lyžařská střediska. 250 km sjezdovek potěší lyžaře i snowboardisti, na své si přijdou také běžkaři. Oblast je známá pro nádherné počasí – až 300 dní v roce zde svítí slunce.

3. Les Menuires

Středisko Les Menuires je symbolem dokonalého lyžování a skvělého zázemí. Najdete ho v údolí Vallée de Belleville. K dispozici je 160 km sjezdovek a 28 km běžeckých tras.

4. Chamonix

Naprostou senzací je středisko Chamonix s výhledem na Mont Blanc. Nachází se v Savojských Alpách nedaleko hranic se Švýcarskem. Atmosféra městečka Chamonix vás pohltí.

Publikováno: 11. 10. 2019

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Křivánková