Finance a byznys

Jaké jsou hlavní benefity investičního zlata?

Investoři do svého portfolia dávají také investiční zlato, a to kvůli diverzifikaci. Chrání totiž před volatilitou a nejistotou na akciovém trhu. Drahý kov tedy snižuje volatilitu a optimalizuje dlouhodobé výnosy, ovšem na druhou stranu negeneruje pravidelný příjem.

V dobách nejistoty na akciovém trhu spousta investorů preferuje zlato, přestože poskytuje nižší výnosy. V následujících řádcích vám představíme nejen hlavní benefity této komodity, ale i nějaké nevýhody.

Výhody

Zlato a akcie fungují opačně. V okamžiku, kdy začnou padat akcie, hodnota drahého kovu stoupá, a tím pádem se používá spíše jako zajišťovací nástroj než investice. Stejně tak chrání před inflací. Jakmile se začnou zvyšovat životní náklady, roste i hodnota zlata. Když je inflace vysoká, ceny rostou, akcie i hodnota měny klesají. Většina měn v průběhu času vůči zlatu oslabila, a proto lidé rádi investují do zlata.

V neposlední řadě drahý kov funguje jako zajištění proti geopolitickému riziku. Během geopolitické krize akcie padají, naopak zlato v takových obdobích roste.

Nevýhody

Všude, kde jsou výhody, tak jsou i nevýhody. Zlato neposkytuje stálý a pravidelný příjem, takže ne všem investorům vyhovuje. Nebudete mít žádné úroky ani dividendy, které byste mohli použít ke krytí životních nákladů. Slitky a mince byste museli prodat, aby se vám investice i s něčím navíc vrátila.

Jestliže chcete spořit peníze, zlato je ideální volbou. Slitky či mince koupíte v Pražské mincovně, která sídlí v Obecním domě v Praze. Produkty však můžete zakoupit i na webové stránce zlate-slitky.cz, která patří pod křídla Pražské mincovny. Jak k mincím, tak i ke slitkům dostanete certifikát pravosti. Pražská mincovna je renomovaný prodejce, jenž vám dokáže i poradit. Tak neváhejte a ochraňte své úspory co nejlépe.

Suprové ubytování v ČR

Hledáte si suprové ubytování na letní dovolenou? Mezi nejsuprovejší a nejoblíbenější lokality patří Jižní Čechy a Jeseníky. Na stránce ubytování Jižní Čechy najdete mnoho chalup, penzionů i apartmánů. Doporučujeme Vám také stránku Jeseníky ubytování s príma tipy na dovolenkové zážitky.