Jak vybrat kvalitní víno ze široké nabídky výrobků?

Patříte k lidem, kteří si neodpustí "dvě deci" kvalitního vína při posezení s přáteli či rodinou? V tom případě jste určitě zažili situaci, kdy si nevíte rady s výběrem toho správného, aby všem zúčastněným nabídlo tu správnou chuť. V obchodech můžeme nalézt regály přeplněné lahvemi všeho druhu, a proto je o to těžší z tak široké nabídky vybrat chutné a kvalitní víno, jež by se zavděčilo všem. Práci s výběrem si můžeme usnadnit návštěvou vinotéky, kde snad poradí, ale ani to neposkytuje dostatečnou záruku kvality. Jaká láhev vína je tedy ta pravá? V tomto článku vám poradíme několik osvědčených druhů vín, které stojí za to zkusit.

Nejlepší kolekce vín z roku 2020

Vybrali jsme pro vás řadu vín, která se pyšní svými úspěchy, protože byla vyhlášena jako nejlepší produkty roku 2020. Ryzlink vlašský Jedná se o víno bílé, jehož kvalita se postupně zvyšovala a nešetřilo se na chvále. Zkušení odborníci ho poznají už jen podle specifické zlatavě-žluté barvy, vytříbené chuti s charakteristickými medovo-botrytickými prvky. Dále je typická výraznější mineralita než u ostatních druhů vín. Veltlínské zelené Barva vetltínského je typická svým sytým odstínem žluté. Čichové buňky se rozplývají nad plností a hutností tohoto vína. "Veltlín" je vhodný jak na běžnou konzumaci, tak i na společenské události. Rozhodně jím nikoho neurazíte, když ho nabídnete místo šampaňského či sektu. Díky výrazné a lahodné chuti si na něm pochutná široká škála konzumentů. Vinaři chválou nešetřili a umístili toto bílé víno na třetí příčku nejlepších vín z roku 2020.

Osvědčená kvalita

Portské Právě víno portské se pyšní svou dlouholetou tradicí, vytříbenou chutí a vysokou kvalitou. Mezi jeho charakteristické vlastnosti rozhodně patří sladká a výrazná chuť. Je to červené víno, které se často podává v restauracích jako dezertní. Portské nalezneme ve variantách suchého, polosuchého, ale také bílého vína. Nejlepší vína, ale také burčák a další alkoholické pochoutky (které je vhodné konzumovat jen v malém množství) najdete v e-shopu vinoadestilaty.cz.

Publikováno: 08. 08. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Ivana Křivánková