Ubytujte se v příjemné části obce Pavlova

Pavlov je půvabné vinařské městečko rozprostírající se na úpatí nejvyššího vrcholu Pálavy. Proslavil se především bohatými archeologickými nálezy a také lahodným vínem, ostatně není se čemu divit, když se jedná o jednu z nejstarších vinařských obcí v České republice. V následujících řádcích vám prozradíme, na co všechno se můžete v této oblasti těšit a kde se ubytovat. Vzhledem k současné koronavirové situaci to vypadá, že se ani v letních měsících nedostanete do oblíbených přímořských destinací. Co takhle strávit letní dovolenou v našich končinách? Pavlov se nachází v těsné blízkosti třetí Novomlýnské nádrže, a tak si užijete vodní radovánky. Ubytování Pavlov je možné v příjemném Pensionu Florian.

Pavlov je památková rezervace

Pavlov byl vyhlášen za památkovou rezervaci, a to díky mnohým architektonickým památkám, které se v této obci nachází. Za návštěvu rozhodně stojí náves, kde narazíte na selské grunty, barokní hřbitov i významnou sochu sv. Floriána. Zapomenout nesmíme ani na vinařské domy se sklepy a barokními štíty, které dotváří ojedinělou atmosféru. Vyrazit můžete i do okolí, jako je zřícenina hradu Děvičky, která pochází z počátku třináctého století.

Pension Florián

V klidné části obce Pavlov stojí Pension Florián, jenž je známý také jako penzion Pavlov. Připraveny jsou dvoulůžkové, třílůžkové, ba dokonce i čtyřlůžkové pokoje. V penzionu nechybí ani apartmán, jenž disponuje kuchyňským koutem. O stravování se stará restaurace, která je součástí penzionu. Během večera si můžete vychutnat grilované pochoutky, protože penzionu náleží venkovní posezení pro 15 osob. Ugrilujete si, co jen budete chtít. Sportovní nadšenci zase ocení uzamykatelný prostor pro sportovní náčiní. Tak neváhejte a objednejte si pohádkovou dovolenou v jedné z nejkrásnějších částí České republiky.

Publikováno: 27. 02. 2021

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Křivánková