Jak připevnit kabely bez vrtání i lepení? Pomocí magnetických kabelových příchytek

Občas je potřeba připevnit vedení kabelů nebo i hadiček na pevné ocelové nosníky, sloupy, traverzy, ke konstrukci lodi nebo uvnitř obytného auta. Běžné kabelové příchytky se připevňují na šrouby nebo lepením. V obou případech dojde k zásahu o nosného podkladu a nevypadá to ani moc hezky. Elegantnějším řešením je využít magnetickou sílu. Podívejte se, jak si to usnadnit pomocí magnetické kabelové příchytky.

Pogumované magnetické kabelové příchytky přicvaknete snadno i bez vrtání

Základem magnetické příchytky kabelů je silný neodymový magnet, zpravidla ve tvaru kotouče. Díky němu pak kabelová příchytka drží na jakékoliv feromagnetické ploše ze železa, oceli. Magnet je zapouzdřený do pryže, aby po přicvaknutí nedošlo k poškození nosného podkladu. K pogumovanému magnetu je přišroubovaná kabelová příchytka. Skrze ni provléknete kabel a nakonec pak celé vedení přicvaknete třeba k ocelovému nosníku. Tip: Podívejte se také na další tipy pro využití pogumovaných kabelových příchytek.

Různé rozměry a magnetická síla kabelových příchytek

Magnetické kabelové příchytky jsou dostupné v několika rozměrech, průměrech. Ty větší obsahují větší a silnější magnet. Můžete pomocí nich připevnit silnější kabely.

3 velikosti magnetických kabelových příchytek

Například na webu Unimagnet.cz k dispozici tyto kabelové příchytky:

Jak upevnit i silnější kabely?

Magnetické kabelové příchytky se dají použít pro kabely do průměru 3 milimetry. Pokud potřebujete upevnit silnější vodiče, kabely nebo hadičky, můžete je k příchytce upevnit pomocí stahovacích vázacích pásků. Podívejte se i na další využití magnetů na blogu Magnetik.cz

Publikováno: 02. 08. 2021

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková