Jak na přesné měření? Vyberte správné kalibry

Přesné kalibry, které splňují potřebné normy, jsou základním předpokladem pro úspěšnou výrobu či kontrolu jednotlivých výrobků a zařízení. A jak to funguje, když si chcete také pořídit vlastní závitové kroužky a kalibry? V článku se dozvíte, podle čeho se orientovat při výběru, na co si dát konkrétně pozor a jak nakupovat za výhodné ceny.

Závitové kroužky a kalibry

Při výběru závitových kroužků a kalibrů je důležité zvolit skutečně ten správný rozměr. Když narazíte na kompletní rozměrovou sadu, nepředstavuje to žádný komplikovaný problém. V přehledné nabídce sestavené do tabulky si jednoduše vyberete ten správný rozměr, nebo rovnou objednáte celou sadu. Závitové trny a kroužky typu M splňují normu DIN 13.

Výběr přesného rozměry a typu

K dispozici je několik různých řad. Rozdíly jsou nejenom v průměrech, ale také v jemnosti stoupání, což je také potřeba zohlednit. A co dělat, když si v uvedených tabulkových rozměrech žádnou variantu nevyberete? V takovém případě přichází na řadu objednání výroby atypických rozměrů či levého točení, které také není v běžné nabídce. I při objednání kalibrů a měrek na míru se však můžete těšit na poměrně rychlé dodání. Více informací najdete přímo na této stránce https://www.kalibry.cz/kalibry/zavitove-kalibry-a-krouzky-m/.

Jednoduché objednání přes internet

Na první pohled se může zdát, že sehnat ten správný kalibr a měrku bude složitý úkol. Opak je však pravdou. Stačí si jednoduše vybrat z nabídky a odeslat objednávku. Protože je většina variant skladem, je i dodání velmi rychlé. Maximální kvalita a splňování norem zároveň není vykoupeno nijak vysokou cenou. V nabídce jsou kalibry NPTF, UNJ, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC, Rp a další. Pokud chcete zjistit více, nebo rovnou objednat, navštivte stránky https://www.kalibry.cz/kalibry/zavitove-kalibry-a-krouzky-m/.

Publikováno: 18. 05. 2021

Kategorie: Suprové tipy

Autor: Ivana Křivánková