Co je potřeba k získání víza do Ruska?

Zatímco v rámci Schengenského prostoru se můžeme pohybovat volně, bez zvláštních povolení a hraničních kontrol, pro vstup do největšího státu světa je nezbytné předem doložit řadu dokumentů. V následujících řádcích vás seznámíme s tím, co vše je pro získání víza do Ruska potřeba.

Jak získat vízum do Ruska?

Žadatel o vízum pro vstup do Ruské federace musí doložit následující řadu podkladů:

Fotografie

Na vízový formulář se do vyznačeného políčka přikládá snímek obličeje. Potřebovat budete „klasickou“ dokladovou fotografii o rozměrech 3,5 x 4,5 cm, která není starší 6 měsíců. Obličej musí být zachycený zepředu, zarovnaný na střed obrázku a výraz v tváři musí působit neutrálním dojmem. Fotografie musí být barevná, ostrá a pozadí musí být světlé, tedy ideálně bílé nebo světle modré. Logicky nesmíte být na fotce zachyceni ve slunečných brýlích či s dalšími doplňky a oděvy, které by ztěžovaly vaši jednoznačnou identifikaci.

Cestovní pas

Pro získání víza do Ruska je nezbytné doložit cestovní pas, jehož platnost nesmí končit méně jak 6 měsíců po plánovaném návratu z Ruska. Další podmínkou je, že v pasu musí být alespoň 2, respektive alespoň 3 volné strany. Zatímco pro turistické vízum postačí 2 volné strany, pro udělení služebního víza jsou potřeba 3.

Kopie cestovního pasu

Postačí vám strana s identifikačními údaji. Tato kopie zůstane na příslušném ruském konzulátu.

Formulář

Nutností je rovněž vyplnit speciální formulář na adrese visa.kdmid.ru. Dbejte přitom na pravdivost a správnost zapsaných údajů.

Potvrzení o cestovním pojištění

Musíte zároveň doložit, že máte po celé období, pro které žádáte vízum udělit, sjednané cestovní pojištění. Na takovém potvrzení musí být jméno, příjmení, doba platnosti pojištění a specifikace území, pro které pojištění platí.

Pozvání nebo turistický voucher

Abyste získali vízum do Ruska, musíte mít k dispozici od zvoucí firmy nebo obecně strany turistický voucher nebo pozvání. Jedná se o nejkomplikovanější přílohu žádosti k získání víza do Ruska. Výhodou je, že si ji nemusíte obstarávat sami a můžete vše nechat na agenturách, které se na vycestování do Ruské federace specializují.

Publikováno: 02. 07. 2018

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Křivánková

Tagy: jak získat vízum do ruska | vízum do ruska