Cestování

Chorvatsko je dovolenkový ráj nejen pro české turisty

Chorvatsko představuje velice oblíbenou destinaci pro letní dovolenou, přičemž z České republiky tam míří takřka milion turistů. Více než dva tisíce kilometrů dlouhé pobřeží Jadranského moře nabízí spoustu atraktivních lokalit, které lákají nejen na svou historii, ale také kulturu, kuchyni a nádherné pláže. V následujících řádcích vám představíme hojně navštěvovaná místa, která vás uchvátí po všech stránkách.

Chorvatsko není pouze Makarská riviéra

Hlavním cílem českých turistů je především Makarská riviéra, přitom Chorvatsko nabízí mnohem více. Po celém území na vás čekají oblázkové i písečné pláže, dokonce některé patří mezi nejkrásnější na světě. Co se ubytovacích zařízení týče, vybrat si můžete z kempu, mobilních domů, penzionů, hotelů, apartmánů, chatek a podobně. Přijde si na své opravdu každý.

Dovolenou si můžete objednat i na poslední chvíli, neboť pokaždé najdete nějaké místo k ubytování, ovšem doporučujeme zarezervovat si ho dopředu. Přece jen ta lepší ubytovací zařízení jsou v letním období rychle zamluvena. Stačí do vyhledávání napsat frázi „Chorvatsko dovolená“ a nabídne se vám toho celá řada.

Další krásná přímořská městečka

Hledáte nejlepší pláže v zemi? Doporučujeme vám Brelu, což je obec nacházející se zhruba patnáct kilometrů severozápadně od Makarské. Půvabem si vás podmaní Primošten, kde se každý týden konají tradiční folklórní vystoupení. Dalším cílem bývá Baška na největším chorvatském ostrově Krk. Zapomenout nesmíme ani na Omiš nedaleko Splitu či romantický Rovinj na Istrijském poloostrově. Historickým nádechem se chlubí Trogir a typickou chorvatskou destinací je Biograd na Moru. Závěrem ještě za zmínku stojí Umag a Solin.

Hledáte vhodné ubytování? Podívejte se na stránky https://www.hrvaska.net/cz/.

Suprové ubytování v ČR

Hledáte si suprové ubytování na letní dovolenou? Mezi nejsuprovejší a nejoblíbenější lokality patří Jižní Čechy a Jeseníky. Na stránce ubytování Jižní Čechy najdete mnoho chalup, penzionů i apartmánů. Doporučujeme Vám také stránku Jeseníky ubytování s príma tipy na dovolenkové zážitky.