Vyhněte se největším chybám při pořádání zahradní party

Léto je v plném proudu a možná se ho chystáte završit uspořádáním skvělé party. Pozvete své přátele, sousedy, rodinné příslušníky a užijete si spoustu zábavy. V podstatě vás nenapadá nic, co by vám mohlo pokazit náladu. Jenomže bez předchozích zkušeností můžete snadno zapomenout na nějakou „maličkost“. A jak už to tak bývá, akce bude perfektní pouze v případě, že si dáte záležet na detailech. Pro jistotu jsme pro vás připravili několik praktických tipů.

Ochrana proti dešti

Sluníčko svítí, rtuť na teploměru strmě stoupá... a najednou se zatáhne, začne pršet a všichni jsou mokří. Přitom by stačilo, kdybyste si na zahradu postavili levný party stan, pod který se mohou během nepříznivého počasí účastníci ukrýt a zachránit si účesy a make-upy. Shledáte-li party stan zbytečným, pořiďte si alespoň menší skládací stánek. Spolehlivě tak ochráníte jídlo.

Vhodně zvolené jídlo a pití

Zahradní party se obvykle nesou v duchu grilování. Vzduch provoní masíčko a stoly se prohýbají pod hektolitry točeného piva. Ale co abstinenti, vegetariáni a vegani? Pokud se chystáte pozvat někoho, kdo se stravuje jinak než většina, nezapomeňte tomu přizpůsobit i nabídku jídla a pití. Správný hostitel totiž nenechá nikoho o hladu a žízni.

Program plný zábavy

Není nic smutnějšího než zahradní party, na které se účastníci nebaví. Ale i to se může stát, pokud nezařídíte hudební doprovod (pokud možno vyvážený, abyste se trefili do vkusu většiny), taneční parkety a případně i další aktivity – například vtipné hry. Chytré je uspořádat akci v tématických kostýmech, pak je o zábavu postaráno.

Všechny vzájemně seznamte

Budou-li na vaší party lidé, kteří se uvidí poprvé v životě, nezapomeňte je hned v úvodu seznámit. Jinak se vytvoří několik vzájemně nekomunikujících skupinek, což působí poněkud trapně. Při seznamování můžete o dotyčných sdělit i pár zajímavostí. Dodržíte-li všechna výše uvedená doporučení, party dopadne na výbornou a bude se o ní mluvit ještě hodně dlouho!

Publikováno: 15. 08. 2017 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Lifestyle

Autor: Ivana Křivánková

Tagy: jak uspořádat garden party | zahradní party