Na co se zaměřit při výběru láhve na vodu?

Rozhodli jste se pro pořízení láhve na vodu a zaskočila vás rozsáhlost nabídky, v níž se nedokážete zorientovat? Na co se zaměřit? Co je při výběru láhve důležité a co naopak roli nehraje? Jaký materiál je pro láhve na vodu nejodolnější a jaký objem byste si měli vybrat? To všechno jsou kritéria, která je potřeba před koupí láhve zvážit. Je jich ale ještě mnohem více. Na co se tedy při výběru láhve na vodu soustředit?

Design a funkčnost

Je jasné, že láhev na vodu vybíráme především podle toho, jak se nám líbí. Zdařilý design tedy v tomto případě hraje velmi důležitou roli. Neméně důležité je ale také funkční provedení, tedy například jak je řešen uzávěr láhve, zda dostatečně těsní i při prudší manipulaci. Jakým způsobem se dostanete k obsahu láhve, zda je nutné víčko odšroubovat anebo je možné využít pítko, které lze ovládat jednou rukou. Důležitou roli hraje také celkový přístup výrobce k ekologii. Jsou materiály, z nichž jsou láhve na vodu vyráběny ekologické? Je možné je následně recyklovat? Na praktičnost použití má vliv také tvar láhve. Závisí na něm to, jak se vám s ní bude manipulovat a jak snadno se bude láhev plnit. Například příliš vysokou láhev z pevného materiálu jen těžko naplníte v umyvadle s nízko posazenou baterií. Naopak širší láhve se vám budou špatně chytat do ruky.

Kompromisy ve tvaru i objemu

Při porovnávání několika modelů láhví na vodu se zaměřte nejen na jejich tvar a provedení, ale také objem. Ten byste měli přizpůsobit tomu, jak láhev chcete používat. Jestliže ji plánujete často přenášet, volte raději menší objem a materiál, který je lehký. Naopak pro statičtější využití láhve, například na zásobení vodou v kanceláři při práci si můžete dovolit láhev většího objemu.

Materiál je důležitý

Při výběru láhve na vodu hraje materiál, ze kterého je vyrobena, velmi zásadní roli. Ovlivňuje totiž nejen hmotnost láhve, ale také její odolnost a trvanlivost. Asi nejčastěji se setkáte s láhvemi z plastu. Přestože klasické PET láhve nejsou pro opakované plnění vhodné, existují i jiné typy plastu, které neobsahují ftaláty ani škodlivý bisfenol A (BPA free). Plastové láhve jsou lehké, odolné a zdravotně nezávadné a díky tomu jsou vhodné pro použití při sportu. Pořídit si je můžete v mnoha různých designech. Alternativou k plastu je sklo, které je pro výrobu láhví na vodu také vhodné. Skleněné láhve jsou ale ve srovnání s plastovými o něco těžší a také křehčí. Hodí se tak spíše pro použití v kanceláři. Naplníte-li je čistou a nezávadnou vodou z filtrační konvice na vodu, získáte tak skvělý zdroj tekutin pro zajištění pitného režimu.

Publikováno: 10. 08. 2021

Kategorie: Lifestyle

Autor: Ivana Křivánková