5 důvodů, proč vyzkoušet karavaning

Někdo si pro svou dovolenou vybírá luxusní hotely, jiným stačí skromné ubytovny a další zase vyrážejí za dobrodružstvím pod stan. Možností je během cestování více – jednou z nich jsou karavany, které spojují pohodlí se svobodou a možností se během dovolené kdykoliv přemístit. Přečtěte si 5 důvodů, proč vyzkoušet karavaning.

1. Získáte úplnou volnost

Obytná auta a karavany dávají volnou ruku. Cestu nemusíte dopředu nijak plánovat. Stačí vyrazit a pak se řídit vlastními instinkty a tím, kam vás to zrovna bude lákat. Zastavíte se, kdykoliv a kdekoliv se vám zachce. Neřešíte žádné rezervace ani včasné příjezdy do hotelů. Celou dovolenou můžete putovat, nevážete na jedno konkrétní místo.

2. Nepřekvapí vás počasí

Kdo má ve zvyku přespávat ve stanu nebo pod širákem, má ještě o něco více svobody než vy s karavanem. Na rozdíl od něj vám ale nezáleží na tom, jaké je počasí. Ať klidně fouká, ať klidně přijde průtrž mračen, vy zůstanete v pohodlí svého karavanu nebo obytného vozu.

3. Neřešíte žádné těžké zavazadlo

Do letadla je hmotnost zavazadla silně omezena. Ve vlaku či autobuse se s takovým omezením nesetkáte, pro vás samotné však vůbec není příjemné, když je zavazadlo příliš těžké a rozměrné, nebo když jich máte dokonce několik. Osobní auto je k tomu o něco přívětivější, ale má jen omezený prostor. Karavan nabízí spoustu místa, nemusíte se proto omezovat doma během balení, ani na cestách při nákupu suvenýrů a dárků.

4. Ušetříte

S karavanem můžete zažít krásnou dovolenou za málo peněz. Milovníci low cost cestování, kterým jde především o zážitek, zkušenost a seznámení se s novými místy či lidmi, si mnou ruce. Cestování se vyplatí i s přihlédnutím na investici do koupě nebo pronájmu obytného vozu.

5. Přivezete si silnější zážitky

Kdo ještě karavaning nepoznal, možná nevěří, ale kdo ho jednou vyzkouší, stane se na něm závislý. Zážitky, které si z cesty přivezete, jsou silné a na celý život.

Publikováno: 03. 10. 2019

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Křivánková