Zdraví

Kratom poráží svými účinku kávu

Životabudičům jsme vděční. Někdo si neumí ráno představit bez šálku kávy, jiným pomáhá ve chvíli, kdy se třeba večerní příprava na důležitý mítink či prezentaci protáhne až do pozdních hodin. Jenomže káva nemusí stačit. Její účinek je krátkodobý a po větším množství kávy se nemusíme cítit dobře. Pokud potřebujeme doslova nakopnout na delší dobu v řádu až několika hodin, je tady jiný pomocník – kratom.

Řada lidí hledá něco účinnějšího než je káva. Mnohdy se glorifikuje guarana. Pravdou však je, že guarana obsahuje stejně jako káva kofein, a tak je vlastně účinek těchto dvou rostlin stejný. Silnějším pomocníkem je kratom. Právě on má stimulační účinky podobné kofeinu, jsou však silnější a trvají delší dobu. Pokud tedy chceme až na několik hodin zvýšit své soustředění a stimulovat se, je právě kratom ideálním řešením. Ještě jste o něm neslyšeli? V USA má již přes 10 milionů příznivců. Nemluvě o tom, že je oblíbený v zemi svého původu, v jihovýchodní Asii.

TIP: Kratom neobsahuje jako stimulant kofein, ale látku, která se nazývá mitragynin.

Co vlastně kratom je?

Kratom je velmi vyskoký strom (Mitragyna Speciosa) pocházející z jihovýchodní Asie. Jeho listy jsou po staletí používané nejen kvůli svým stimulačním účinkům, avšak též proto, že umí tlumit i silné bolesti. Záleží vždy na formě, v jaké se používá. Ta totiž ovlivňuje vlastnosti kratomu.

V jihovýchodní Asii se kratom především žvýká. Pro moderní použití se zpracovává, fermentuje a suší, následně se pak používá prášek. Ten může mít různou barvu. Pávě ona říká, jak byl kratom zpracován a jaký účinek od něj očekávat. Nejznámější jsou bílý kratom, zelený kratom a červený kratom. Setkáte se i žlutým, zlatým či nově s černým. Ten vzniká pražením, stejně jak je tomu u kávy.

Co kratom v různých svých podobách umí?

Jako silný stimulant a náhrada kávy se používá bílý kratom. Má stimulační účinky a působí déle než káva. Stejný účinek má i zelený kratom, ten nás však kromě energií nabije i dobrou náladou, protože má schopnost naši náladu zlepšovat. Nakonec je tady červený kratom se silným euforickým a relaxačním účinkem, který je nepostradatelným lékem proti bolesti. Rozhodně bychom jeho účinky neměli zneužívat a užívat jej s rozmyslem. Je doporučován třeba při léčbě těžkých závislostí na opiátech, ale též na alkoholu.

Kratom je v Česku zcela legální je však silně cenzurován Evropskou Unií, která zakazuje o kratomu podávat téměř jakékoli informace. Prodejci kratomu na základě nařízení Evropské Unie nesmějí například uvádět dávkování, způsob přípravy atd. Nakonec musí prodejci této zázračné byliny uvést, že se nejedná o potravinu ani potravinový doplněk, přestože jej milióny lidí v Indonésii znají a užívají již stovky let.

Suprové ubytování v ČR

Hledáte si suprové ubytování na letní dovolenou? Mezi nejsuprovejší a nejoblíbenější lokality patří Jižní Čechy a Jeseníky. Na stránce ubytování Jižní Čechy najdete mnoho chalup, penzionů i apartmánů. Doporučujeme Vám také stránku Jeseníky ubytování s príma tipy na dovolenkové zážitky.